Samen beschikbaar voor mensen in nood

Heeft u ze al zien hangen? De twee posters bij de ingang van onze kerken? Die blauwe en rode van Hip Helpt Katwijk?

U zult misschien denken, gezien wel, maar het zegt mij niets. Waar gaat dit over?

De Diaconieën in Katwijk hebben dit als eerste project opgestart om beschikbaar te zijn voor mensen zonder familie of vrienden dichtbij om hen te helpen met kleine klussen in en rond het huis. Bijvoorbeeld een lamp ophangen of verwisselen, de tuin een opknapbeurt te geven enz.. Het gaat om eenmalige klussen als u dat zelf niet meer kunt doen of waarvoor u het geld niet heeft om een vakman in te huren. Via www.Hip Helpt.nl of via 071-2032485 kunt u uw hulpvraag indienen en wordt u enkele vragen gesteld om zeker te zijn waarmee wij u kunnen helpen. Om dit idee te laten werken hebben we ook natuurlijk vrijwilligers nodig die een paar keer per jaar hun vrije tijd beschikbaar willen stellen om te helpen waarin zij deskundig of handig zijn. Wat wordt er van u dan gevraagd?

 

Praktische hulp:                                                    

 • Hulp in de tuin.
 • Bij dingen ophangen.
 • Bij verven.
 • Bij administratie voeren.
 • Bij vloeren leggen.
 • Maaltijd verzorgen/ soep afgeven.
 • Installeren van een computer.
 • Behangen.
 • Loodgietersklussen.
 • Opruimen/ordenen.
 • Bij inpakken voor verhuizen.
 • Helpen met verhuizen.
 • Bij schoonmaken.
 • Electro klussen.
 • Meubels in elkaar zetten. Enz..

Sociale hulp:

 • Huiswerkbegeleiding.
 • Er op uit gaan.
 • Wandelen.
 • Mee naar het ziekenhuis.

U kunt zich aanmelden via hiphelpt.nl die daarvoor een handige app heeft ontwikkeld. Daarin geeft u aan waarin u deskundig of handig bent en wie u bent. U krijgt dan toegang tot een centraal platform waar alle hulpvragen in Katwijk zichtbaar zijn. U kunt dan zelf beslissen of u wilt reageren op die hulpvraag. Daarnaast kunt u altijd terugvallen op de lokale coördinator via Hhip helpt.nl/Katwijk of via 06-52789559.

Zo hopen wij als Diaconieën in Katwijk mensen te helpen door er voor elkaar te zijn.

 Geen mens kan iedereen helpen, maar iedereen kan altijd iemand helpen.

Reacties gesloten.